Zioła na odchudzanie

Zioła na odchudzanie – jak wybrać ?

Poprzez spożywanie utracających tłuszcz ziół w celu zmniejszenia masy ciała, zwiększa się metabolizm i pomaga organizmowi schudnąć z podwójną prędkością.

Sprawdż Detosil na odchudzanie

Opłaty za utratę wagi nie powinny być uważane za cudowne lekarstwa na natychmiastowe spalanie tłuszczu, tylko popychają ciało, aby walczyć z nadwagą. Aktywne składniki roślin wpływają na metabolizm, regulują ich aktywność i przyspieszają proces utraty wagi.

Sprawdż jeden z najlepszych suplementów na odchudzanie!

Zastanówmy się więc, jakie zioła służą do odchudzania lub na które grupy są podzielone. Istnieją 4 główne grupy:

  • efekt termogeniczny – efekt zwiększania spalania tłuszczu;
  • detoksykacja – działanie oczyszczające;
  • działanie moczopędne – ograniczenie retencji wody w organizmie;
  • zioła, aby zmniejszyć apetyt.

Zioła na odchudzanie i spalające tłuszcz

Rośliny termogeniczne aktywują lub przyspieszają metabolizm, a tym samym podnoszą temperaturę ciała, co prowadzi do szybkiej utraty tłuszczu w ciele.

Są zioła, które powodują poczucie nasycenia, podczas gdy inne działają poprzez zwiększenie wydatków na energię.

Większość traw termogenicznych klasyfikuje się jako stymulanty. Zawierają kofeinę; przyspiesza funkcje naszego organizmu, takie jak częstość akcji serca, trawienie i oddychanie. Przyspieszony metabolizm zwiększa spalanie tłuszczu, któremu towarzyszy utrata wagi.

Lista ziół do spalania tłuszczu

1. Guarana: bardzo skuteczny stymulant, który zawiera dwa razy więcej kofeiny niż ziarna kawy. Aktywne składniki rośliny zwiększają adrenalinę, co prowadzi do zwiększenia rozpadu tkanki tłuszczowej.

Nasiona roślin, składające się z witamin, minerałów i innych użytecznych substancji, pomagają zmniejszyć zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Właściwości przeciwutleniające guarany pomagają spowolnić starzenie, a tym samym przeciwdziałają problemam takim jak biegunka, niestrawność i wzdęcie.

Ekstrakty z guarany – można dodać kilka łyżek do suchej mieszaniny w wodzie lub soku owocowego, do stosowania jako środek pobudzający.

2. Zielona herbata: ta roślina przyspiesza metabolizm naszego organizmu, powodując spalanie tłuszczu, w spoczynku i pod wpływem wysiłku fizycznego. Pobudza centralny układ nerwowy, zmuszając organizm do wytwarzania większej ilości energii.

3. Mate: to zioło jest bardzo skuteczne w redukcji tkanki tłuszczowej. Działa poprzez zwiększenie zużycia energii, co przyczynia się do spalania tłuszczu w ciele.

Na znajdujących się w yerba mate 250 związków najbardziej aktywnych utratę masy ciała jest kofeina, teofilinę (który daje poczucie euforii) i teofiliny (środek pobudzający).

Te naturalne środki pobudzające, z reguły, działają również jako środki moczopędne, co pozwala organizmowi stracić zbędne kilogramy, usuwając nadmiar wody. Ponadto, mate hamuje apetyt i może zwiększyć metabolizm.

4. Pieprz Cayenne: jest uważany za najlepsze naturalne zioło do utraty wagi. Czerwona papryka jest bogata w kapsaicynę, substancję, która pomaga przyspieszyć metabolizm i zmniejszyć apetyt.

Pieprz ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, utrzymując ucisk na zdrowym poziomie. Może również działać jako afrodyzjak, który zwiększa pożądanie seksualne. Zapobiega pojawieniu się raka i promuje ogólne odmłodzenie organizmu.

5. Mniszek lekarski: myślę, że każdy w dzieciństwie zerwał mniszek lekarski i zdmuchnął szare płatki, zupełnie nie zdając sobie sprawy, jak użyteczne są te trawy. Pomaga organizmowi szybciej wchłaniać węglowodany i regulować poziom cukru we krwi.

6. Imbir: zgodnie z naukami tybetańskich mnichów imbir pobudza krążenie krwi i poprawia metabolizm. Badania naukowe wykazały, że herbata z imbirem jest skuteczna w utracie wagi, ponieważ zawiera olejki eteryczne, które zwiększają metabolizm.

7. Babka: to bogate źródło błonnika jest również łatwym środkiem przeczyszczającym. Nalewka z babki lancetowatej – lepiej pić przed jedzeniem, wtedy ta roślina nie tylko pomoże spalić dodatkowe kalorie, ale także zmniejszy uczucie głodu. Jego spożycie w połączeniu z dietą i ćwiczeniami przyniesie imponujące rezultaty.

Jaki błonnik witalny wspiera twoje zdrowie? Sprawdż naszą recenzję!

8. Chrzan: ma niesamowity efekt rozszczepiania i spalania tłuszczu w komórkach, a także ma działanie oczyszczające na cały organizm.

Jak i kiedy pić zioła do spalania tłuszczu

Preparaty ziołowe o działaniu termogenicznym lepiej pić rano, najlepiej na pusty żołądek. Wiele osób używa tych ziół wieczorem, co powoduje problemy ze snem. Również napary z traw termogenicznych dla utraty masy ciała należy pić przed treningiem. Jak warzyć i ile pić – można nauczyć się z notacji na trawie. Jest to indywidualne i nie może być ogólną zasadą dla wszystkich roślin o charakterze termogenicznym.

Pić codziennie herbatę lub napar z ziół, aby przyspieszyć metabolizm, zmniejszając centymetr w talii – marzenie każdej kobiety.

Ale picie tylko ziół do spalania tłuszczu to za mało. Należy je łączyć z roślinami o działaniu oczyszczającym (usuwać toksyny, które zakłócają naturalną równowagę w organizmie) i ziołami działającymi moczopędnie (w celu usunięcia nadmiaru płynu, oczyszczenia z jelita, eliminacji wzdęć).

Zanim ulegniesz pokusie i zorganizujesz sobie cudowny napój z połączenia kilku ziół, zastanów się, jakie to bezpieczne! Rośliny zawierają aktywne składniki, które zaczną reagować, zmniejszając lub zwiększając wzajemne oddziaływanie.

Jak wybrać trawę na odchudzanie oraz spalanie tłuszczu i nie wyrządzać szkody dla zdrowia

Nie zapominaj, że każde zioło ma wiele przeciwwskazań do stosowania. Zanim zaczniesz pić tę lub inną kolekcję, zobacz, które rośliny są zawarte w tej kolekcji. Przeczytaj recenzje i przeciwwskazania.

Każda osoba jest indywidualna, jeśli jedno ziele jest idealne, to drugie jest surowo zabronione. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie dla siebie rośliny leczniczej, polegającej wyłącznie na zdrowiu, a nie na opiniach innych. Przeczytaj uważnie wskazania do każdej trawy indywidualnie i wybierz z listy dokładnie tę, która jest dla ciebie najbardziej odpowiednia, ze względów zdrowotnych.

W połączeniu ze zdrową dietą i codziennymi obciążeniami, preparaty ziołowe mogą przyspieszyć proces spalania tłuszczu, co w konsekwencji doprowadzi do zmniejszenia centymetrów talii.

Dodaj komentarz