walka z cellulitem

Tabletki na cellulit czy nie ? 6 sposobów walki z cellulitem

Ponad połowa kobiet walczy z cellulitem. Wielu z nas “pomarańczowa skórka” psuje nastrój i sprawia, że szukamy coraz więcej sposobów na pozbycie się go. Czy tabletki na cellulit mogą nam pomóc?

Jak samodzielnie określić stadium rozwoju cellulitu

Aby to zrobić, ściśnij skórę:

– pojawienie się guzków wskazuje na początkowy (pierwszy) etap cellulitu. W takim przypadku zmiany są widoczne tylko po naciśnięciu skóry;

– jeśli czujesz się napięty, małe guzki palcami, wizualnie zauważalny obrzęk i wrażliwość skóry są upośledzone, co oznacza, że ​​masz drugi etap;

– liczne małe i średnie guzki są widoczne bez dociskania skóry. Czasami wrażliwość na ból w tym obszarze skóry jest zaburzona, co wskazuje na trzeci etap;

– wiele węzłów różnej wielkości, guzowatość skóry są widoczne, są obszary twardnienia, ściskanie powoduje ból. Są to oznaki czwartego stadium cellulitu.

Sprawdż więcejOpinie O Detosil: Cena, Skład Oraz Skutki Uboczne

1. Prawidłowe odżywianie

Dietetycy nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie “Czy złe odżywianie jest przyczyną cellulitu?”. Jednakże, przy jednoczesnym zmniejszeniu spożycia tłustych produktów smażonych, produktów wędzonych, konserw i półproduktów, na pewno poprawia się stan skóry.

Warzywa, błonnik, chude mięso i ryby powinny stanowić dietę. Nawiasem mówiąc, nie powinniśmy wykluczać z menu ziemniak – zawierają substancje, które poprawiają gęstość i elastyczność tkanki łącznej.

Sprawdż jaki błonnik wspiera twoje zdrowie!

Ale to powinno być jak najwięcej do picia, wszyscy eksperci mówią: 2 litry wody dziennie, soki i buliony są obowiązkowe. Od alkoholu trzeba odmówić.

2. Anty-stres

Wiadomo, że stres negatywnie wpływa na pracę nadnerczy, które regulują równowagę wodną w ciele. Eksperci twierdzą, że naruszenie równowagi wodnej i jest jedną z przyczyn cellulitu.

  • wyraź swoje emocje: zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli jest to niewłaściwe, uprawiaj sporty, które pomagają zmniejszyć napięcie mięśni.
  • ucz się relaksować. Pięć minut relaksu dziennie może znacznie złagodzić stan.

3. Masaż antycellulitowy

Może być sprzętowy lub ręczny. Jeśli nie masz czasu,  możesz spróbować opanować sztukę masażu samemu. Najważniejsze to regularność i wytrwałość.

Aby wzmocnić efekt, możesz podłączyć aromaterapię. Ayurveda poleca olejki eteryczne z cytryny, geranium, cedru, cyprysu, kopru, jałowca.

Dodaj te oleje do dowolnego oleju roślinnego (najlepiej, jeśli jest to olej jojoba lub nasiona winogron), na podstawie 25 kropli mieszaniny olejków eterycznych na 60-70 ml oleju roślinnego.

Otrzymaną mieszaninę należy stosować codziennie jako olej do masażu. Lepiej niż inne, olejek cedrowy otwiera pory.

4. Tabletki na cellulit

Suplement opiera się na naturalnych enzymach roślinnych, najczęściej używanych ekstraktach z papai, ananasa, wodorostów lub egzotycznych ziół. Dodatkowo, tabletki na cellulit mogą zawierać substancje takie jak pikolinian, inozytol, metionina; rezultatem jest aktywowanie reakcji metabolizmu tłuszczów w organizmie i stymulowanie pracy wątroby i trzustki. Polecamy sprawdzić naszą recenzję – suplement na cellulit.

5. Kontrastowy prysznic

Specjaliści nazywają prysznic kontrastowy dobrą siłownią dla naczyń i mięśni. Jest to prawdopodobnie najtańszy i najprzyjemniejszy sposób na zapobieganie i leczenie cellulitu.

Skuteczność metody tłumaczy się tym, że strumień wody wywiera ciśnienie osmotyczne na organizm, wraz ze zmianami temperatury wody ma korzystny wpływ na skórę, poprawia mikrokrążenie i aktywuje metabolizm.

Dodatkowo, kontrastowy prysznic doskonale łagodzi napięcie nerwowe i poprawia samopoczucie! Aby wzmocnić efekt po prysznicu należy zastosować krem ​​antycellulitowy.

Sprawdż jaki krem jest najlepszy!

6. Mezoterapia i terapia ozonem

Jeśli procedury domowe wydają Ci się zbyt kłopotliwe lub wolisz zaufać swojemu ciału profesjonalistom, w salonach kosmetycznych najprawdopodobniej zostaną ci zaproponowane te procedury.

Mezoterapia to wprowadzenie koktajli terapeutycznych w pożądanej strefie do głębokości 3-4 mm. Koktajl jest wchłaniany przez skórę i działa na metabolizm tłuszczy: niszczy cellulit i poprawia kondycję skóry.

W przypadku ozonoterapii pod skórę wstrzykuje się mieszaninę tlenowo-ozonową, co poprawia mikrokrążenie i aktywuje “spalanie” podskórnej tkanki tłuszczowej.

Niestety nawet pozbycie się “pomarańczowej skórki” nie może być ubezpieczone przed jej powrotem. Tak więc przy każdym wyniku walki z cellulitem należy pamiętać o środkach zapobiegawczych, w tym:

– aktywność fizyczna;
– regularny masaż;
– kontrola nad ilością pijanego płynu.

Dodaj komentarz