Suplementy Na Odchudzanie

Suplementy na odchudzanie. Co powinieneś wiedzieć?

W niektórych przypadkach nie ma zbyt wielu nauk do poparcia twierdzeń, a niektóre suplementy na odchudzanie mają ryzyko dla zdrowia. Porozmawiaj najpierw z lekarzem, zanim spróbujesz.

Ponadto powinieneś wiedzieć, że FDA złamała niektóre suplementy odchudzające, które zawierały leki na receptę, których nie wymieniono na etykiecie. Nie zawsze możesz powiedzieć, co otrzymujesz.

FDA (w Stanach) reguluje suplementy diety, ale traktuje je jak pokarmy, a nie leki. W przeciwieństwie do producentów leków, producenci suplementów nie muszą pokazywać, że ich produkty są bezpieczne lub skuteczne przed ich sprzedażą.

Chitosan oraz suplementy na odchudzanie

Jest to cukier pochodzący z twardych zewnętrznych warstw homarów, krabów i krewetek. Entuzjaści twierdzą, że może on blokować wchłanianie tłuszczów i cholesterolu przez twoje ciało.

Sprawdż też opinie na temat Green Barley Plus

Czy pomaga ci schudnąć? Natural Medicines, niezależna grupa, która analizuje badania nad suplementami, twierdzi, że nie ma wystarczających wiarygodnych dowodów, aby ją ocenić. National Center for Complementary and Integrative Health twierdzi, że chitozan nie okazał się skuteczny w utracie wagi.

Chitozan zwykle nie wywołuje skutków ubocznych, ale u niektórych osób występuje rozstrój żołądka lub zaparcie. Jeśli jesteś uczulony na skorupiaki, nie powinieneś przyjmować chitozanu, ponieważ jest on wytwarzany ze skorupiaków.

Pikolinian chromu

Chrom to minerał, który wzmacnia insulinę, hormon, który jest ważny dla przekształcania żywności w energię. Twoje ciało potrzebuje go również do przechowywania węglowodanów, tłuszczów i białek.

Istnieją roszczenia, że suplementy chromu:

 • Obniżają apetyt
 • Pomagają spalić więcej kalorii
 • Zwięksają masę mięśniową

Jednak przegląd 24 badań, w których sprawdzano działanie od 200 do 1000 mikrogramów chromu dziennie, wykazał, że nie ma żadnych znaczących korzyści. Naturalne leki mówią, że chrom jest “prawdopodobnie nieskuteczny” dla utraty wagi.

Przy mniej niż 35 mikrogramach dziennie suplementy chromu są zazwyczaj bezpieczne dla dorosłych. Wyższe dawki mogą powodować:

 • Bezsenność
 • Drażliwość
 • Problemy z myśleniem
 • Bół głowy

Co najmniej trzy osoby rozwinęły uszkodzenie nerek podczas przyjmowania chromu. Nie powinieneś go używać, jeśli masz problemy z nerkami.

Sprzężony kwas linolowy (CLA)

Jest to popularny suplement zawierający substancje chemiczne znajdujące się w kwasie tłuszczowym zwanym kwasem linolowym. Istnieją roszczenia, które mogą pomóc w ograniczeniu tkanki tłuszczowej i pomóc w utrzymaniu pełnej aktywności.

Badania nad CLA dotyczące utraty wagi są mieszane. Niektórzy sugerują, że dla niektórych osób od 1,8 do 6,8 gramów CLA dziennie może:

 • Ograniczać tkankę tłuszczową
 • Ale inne badania pokazują, że nie pomaga ci to pozbyć się kilogramów.

Naturalne leki mówią, że CLA jest “potencjalnie skuteczny” w przypadku utraty wagi.

Niektórzy badacze ostrzegają, że długotrwałe stosowanie, szczególnie jeśli jesteś otyły, może zwiększać oporność na insulinę, co powoduje, że masz większe szanse na uzyskanie cukrzycy typu 2. Może również obniżać “dobry” cholesterol we krwi, co zwiększa ryzyko problemów z sercem.

U niektórych osób CLA może powodować działania niepożądane, takie jak:

 • Zdenerwowany żołądek
 • Nudności
 • Luźne stolce
 • Zmęczenie

Glucomannan

Podobnie jak inne włókna dietetyczne oraz suplementy na odchudzanie, ma pomagać w odchudzaniu poprzez blokowanie wchłaniania tłuszczu z jedzenia w organizmie.

Bardzo wczesne badania sugerują, że może to być pomocne, ale inne dowody pokazują, że to nie działa.

Naturalne leki mówią, że istnieją “niewystarczające dowody”, aby ocenić, jak dobrze glukomannan działa na utratę wagi.

Jeśli weźmiesz glukomannan w postaci tabletek suplementu, możesz udusić się lub zablokować:

 • Gardło
 • Przełyk (rura łącząca gardło z żołądkiem)
 • Jelita

Wydaje się nieco bezpieczniejsze, jeśli bierze się ten suplement w postaci proszku lub kapsułki.

Glukomannan może również utrudniać przyjmowanie leków przez twoje ciało. Tak więc zażyj lekarstwo na 1 godzinę przed lub 4 godziny po użyciu glukomannanu.

Gorzka pomarańcza

Gorzkie pomarańczowe drzewo pochodzi z Afryki i tropikalnej Azji. Uprawia się go także w rejonie Morza Śródziemnego, Kalifornii i na Florydzie.

Skórka z owoców gorzkiej pomarańczy zawiera synefryne, stymulant powiązany z efedryną. Podobno działa poprzez zwiększenie liczby spalonych kalorii jako klasyczne suplementy na odchudzanie.

Po tym, jak FDA zakazała produktów odchudzających zawierających efedrynę, wielu producentów zmieniło kolor na bitter orange, ale nie jest jasne, czy jest bezpieczniejsze.

Naturalne leki mówią, że gorzka pomarańcza jest “prawdopodobnie niebezpieczna” i nie ma wystarczających dowodów, aby wiedzieć, czy działa na utratę wagi.

Niektóre badania pokazują, że suplementy z gorzką pomarańczą mogą podnieść ciśnienie krwi i tętno. Pojawiły się doniesienia, że ​​mogły one mieć niebezpieczne skutki uboczne u osób, które same przyjmowały gorzki kolor pomarańczowy lub w połączeniu z innymi używkami, takimi jak kofeina. Ryzyko obejmuje:

 • Uderzenie
 • Nieregularne bicie serca
 • Atak serca

FDA twierdzi, że gorzka pomarańcza może nie być bezpieczna w użyciu jako suplement diety. Powinieneś szczególnie tego unikać, jeśli masz chorobę serca, wysokie ciśnienie krwi lub inny problem medyczny.

Powinieneś także unikać suplementów z gorzką pomarańczą, jeśli bierzesz kofeinę, niektóre leki (takie jak inhibitory MAO) lub zioła lub inne suplementy, które przyspieszają akcję serca.

Dodaj komentarz