Hepaslimin na wątrobę i odchudzanie

Hepaslimin – działanie, opinie, cena i czy warto?

Problemy z wątrobą to zmora bardzo dużej ilości osób. Nie można się zatem dziwić obecności na rynku wielu preparatów mających wspomagać działanie tego narządu. Jednym z nich jest Hepaslimin. Jest to dość znana nazwa, która chętnie wybierana jest przez klientów zmagających się z problemami tego typu. Hepaslimin jest także stosowany przez osoby, które chcą wspomóc utrzymanie prawidłowej wagi, choć musimy zaznaczyć już tutaj, że to nie jest jego główne przeznaczenie. Trzeba pamiętać, że Hepaslimin nie jest produktem na odchudzanie, choć z tego co czytamy np. w internetowych recenzjach część osób traktuje ten produkt właśnie jako taki.

Hepaslimin to rozpoznawalny produkt, także z powodu prowadzonej kampanii reklamowej. Reklamy preparatu można zobaczyć w telewizji, a wiadomo, że nazwa kojarzona z telewizyjnego bloku reklamowego jest częściej wybierana niż inne, które taką formą reklamy nie mogą się pochwalić.

BurnBooster1Uwaga! Redakcja Poleca BurnBooster na skuteczne odchudzanie!

  • Oczyszcza wątrobę z toksyn
  • Skutecznie spala tłuszcz
  • Oczyszcza ciało
  • Walczy z cellulitem
  • Poprawia urodę
  • 100% naturalne składniki
  • Wyłącznie dobre opinie użytkowników

BurnBooster to kapsułki dzięki którym możesz oczyścić wątrobę oraz skutecznie pozbędziesz się zbędnych kilogramów raz na zawsze.

Czym jest środek Hepaslimin?

Co daje Hepaslimin? Producent określa go jako suplement diety w tabletkach na utrzymanie zdrowia wątroby oraz zachowanie prawidłowej masy ciała. Można więc powiedzieć, że Hepaslimin to taki produkt 2 w 1 – dbający jednocześnie o 2 aspekty naszego zdrowia. Oczywiście Hepaslimin oparty jest naturalnych składnikach, ale analizą składu zajmiemy się w dalszej części tej recenzji. W tej chwili tylko powiemy, że każda tabletka na wątrobę Hepaslimin zawiera takie składniki jak: L-asparaginian L-ornityny, cholina, wyciąg z ziela karczocha, wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego, wyciąg z korzenia cykorii, wyciąg z ostryżu długiego. Powyższe składniki to oczywiście nie wszystko, ale to one są substancjami aktywnymi. Poza nimi w składzie są składniki spełniające określone funkcje technologiczne, ale je możemy śmiało pominąć. Hepaslimin pakowany jest w zielon-białe opakowanie, w którego środku znajduje się 30 tabletek.

Hepaslimin – jakie składniki ten produkt zawiera w sobie?

Weźmy pod lupę składniki aktywne Hepaslimin i sprawdźmy, jak działają one na ludzki organizm. To tabletki na wątrobę i odchudzanie, więc możemy tutaj się spodziewać takich substancji, które wpływają na wątrobę i tych, których zadaniem jest troska o wagę. Nasz opis przeprowadzimy według zawartości w dziennej dawce poszczególnych składników.

Ważne inforecenzja Green Barley Plus

L-asparaginian l-ornityny – jedyny składnik, na temat którego milczy strona główna Hepasliminu, ale informacje o nim są dość szeroko dostępne w innych miejscach Internetu. L-asparaginian L-ornityny to połączenie ornityny z kwasem asparaginowym. Substancję tę od lat wykorzystuje się w preparatach na wątrobę – np. taką postać można spotkać w konkurencyjnym produkcie o nazwie Hepatil. Jaki wpływ na wątrobę ma ten związek chemiczny? Wspomaga oczyszczanie wątroby i jej regenerację. Oba wspomniane składniki biorą udział w neutralizowaniu szkodliwego amoniaku. Warto przy ornitynie wspomnieć o jej dodatkowych właściwościach np. poprawie snu i działaniu antystresowym. Pisząc o tym składniku, musimy jednak zaznaczyć, że nie ma dostatecznie mocnych dowodów, że L-asparaginian L-ornityny jest pomocny dla tych klientów, którzy nie mają jakichś dużych problemów z wątrobą. Trzeba o tym pamiętać podczas stosowania.

Cholina – ten składnik występuje w sposób naturalny w organizmie. Na stronie produktu możemy przeczytać, że cholina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby. Ale ten składnik oferuje o wiele więcej. Przede wszystkim cholina (czyli witamina B4) jest obecna w każdej komórce ciała i odpowiada za dobre działanie nie tylko wątroby, ale również mózgu (wspomaga pamięć i koncentrację). Internetowe źródła wskazują, że dzięki cholinie, wątroba jest lepiej przygotowana do walki z toksynami i łatwiej oczyszcza się z lipidów. Cholina działa także na nią regenerująco. Warto dbać o odpowiedni poziom choliny, ponieważ jej niedobory mogą przyczynić się do gromadzenia się cholesterolu i trójglicerydów. Ile choliny powinniśmy dziennie przyjmować? Według polskich norm żywienia, dorośli mężczyźni powinni przyjmować 550 mg, a kobiety 425 mg. W dziennej dawce Hepasliminu jest 210 mg, zatem dawka mniejsza niż zalecana.

Wspomniana wyżej cholina to naturalny składnik, jeden z budulców błony komórkowej. Zioła wspomagają natomiast trawienie, a ostryż długi przeciwdziała odkładaniu się zapasów tłuszczu.

Środek również zawiera wyciągi:

Wyciąg z ziela karczocha

 

W preparacie znalazł się dzięki swoim właściwościom detoksykacyjnym i wspierającym prawidłowe działanie wątroby. Ziele karczocha zawiera szereg cennych i ważnych związków chemicznych, z których najważniejsza jest zdecydowanie cynaryna. W dużej mierze to ona odpowiada za tak dobre działanie na wątrobę, np. poprzez przyśpieszenie odpływu żółci. Substancje zawarte w karczochu pobudzają również wątrobę do większej produkcji żółci. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o innych efektach: karczoch przeciwdziała zbyt wysokiemu poziomowi cholesterolu, wykazuje działanie moczopędne (to pozwala na szybsze usuwanie z organizmu produktów przemiany materii), a także wpływa na większe wydzielanie soków trawiennych.
Wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego

 

Jak wspomnieliśmy wyżej, Hepaslimin ma podwójne działanie: chroni wątrobę, a z drugiej strony wspomaga odchudzanie. Do grupy składników o tym drugim działaniu należy yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski. Ten składnik pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Dzieje się tak, dlatego że zapewnia uczucie sytości. Kiedy czujemy się najedzeni, zmniejsza się ilość przyjmowanych przez nas kalorii. Dodatkowo yerba mate ogranicza ilość tłuszczów przyjmowanych przez organizm. Odpowiednia waga to nie koniec dobrych właściwości yerba mate. Dość powszechnie znane jest jej działanie pobudzające i zwiększające koncentrację. Wspomaga też trawienie.
Wyciąg z korzenia cykoriiPomaga w trawieniu i także działa wspomagająco na wątrobę. Ten składnik znajdziemy w wielu innych preparatach na wątrobę, co raczej potwierdza jego odpowiedni wpływ na ten organ. W Hepaslimin cykoria znalazła się głównie jako składnik chroniący komórki wątroby. Wspiera ona detoksykację oraz przyczynia się do zwiększenia produkcji żółci i lepszego jej przepływu.
Wyciąg z ostryżu długiegoJak mówi strona Hepaslimin, ten ekstrakt przeciwdziała odkładaniu się tłuszczu. Nazwa ostryż długi mówi raczej niewiele komukolwiek, ponieważ ta substancja znana jest o wiele bardziej pod nazwą „kurkuma”. Od lat ceniona ze względu na swoje liczne właściwości, np. wzmacniania odporności czy przeciwdziałania stanom zapalnym. Osoby chcące schudnąć szczególnie ucieszą się z takich efektów jak przyśpieszenie trawienia i metabolizmu.

Każda tabletka Hepasliminu zawiera 600 mg L-asparaginianiu ornityny, 210 mg choliny (jak wspomnieliśmy, jest to mniej niż rekomendowana dzienna porcja dla dorosłych, pozostałe składniki nie mają określonych takich norm, toteż nie da się odnieść czy jest ich za mało czy w sam raz), 150 mg wyciągu z ziela karczocha, 150 mg wyciągu z liści ostrokrzewu paragwajskiego, 60 mg wyciągu z korzenia cykorii oraz 60 mg wyciągu z ostryżu długiego.

Hepaslimin – opinie konsumentów. Co ludzie sądzą o produkcie?

Tyle o składnikach, które jak widać teoretycznie działają zarówno na wątrobę, jak również na masę ciała. Ale jak dobrze wiemy, nie zawsze praktyka pokrywa się z teorią. Żeby sprawdzić jak to jest w przypadku Hepaslimin, można zajrzeć na fora, odpowiednie grupy na Facebooku i inne miejsca z recenzjami. Sprawdzenie tych recenzji pokazuje, że recenzje i opinie są niejednoznaczne. Część jest pozytywna, inne jednak mówią o tym, że produkt nie spełnił pokładanych nadziei. Trzeba pamiętać, że podwójne działanie sprawia, że po produkt sięgają osoby zarówno chcące zadbać o wątrobę, jak i te odchudzające się. Różne oczekiwania prowadzą do tego, że nie zawsze zostają one zaspokojone. W niektórych miejscach padły wprost sugestie, że lepiej wybrać zamiast Hepaslimin zamiennik.

hepaslimin opinie konsumentów

„No nie powiem, ja lubię sobie pojeść, tak po męsku, tłusto i sporo. Kiedyś to nie było problemu, mogłem jeść co i ile chciałem. Ale z wiekiem, niestety, wątroba się odezwała… Niegroźnie, ale na tyle, że chciałem się jakoś wspomóc. Hepaslimin kupiła mi żona. I powiem Wam, że dzień po dniu, krok po kroku czułem się lepiej! Choć drażniło mnie, że tyle tych tabletek trzeba było łykać, ale skoro pomagało to niech już tak będzie…. Ja to mogę polecić to innym.”

Andrzej, 47 lat

„Stosowałam, ale nie jestem zadowolona. Myślałam, że skoro są tam składniki wspomagające odpowiednią masę ciała, to jak dodam ćwiczenia i dietę to uda mi się schudnąć. Tak się nie stało. A stosowałam przez dłuższy czas i żadnej różnicy nie zauważyłam :/ Cena nie jest wysoka, ale jednak czas stracony. No i to dawkowanie: aż 6 tabletek na dzień! To dość uciążliwe. Z wątrobą nie mam problemów, więc tutaj się nie wypowiem jak działa, ale właściwościami odchudzającymi jestem raczej zawiedziona!”

Maja, 26 lat

„Co daje Hepaslimin? Dużo składników na wątrobę i to dobrze, pewno mogę napisać, że moja wątroba odsapnęła. Spadek wagi lekki, ale myślałam, że będzie lepiej. Na plus – cena, na minus – stosowanie. Sami oceńcie.”

Marysia, 32 lata

Przedstawiliśmy powyżej 3 reprezentatywne recenzje, które dobrze obrazują zalety i zarzuty pojawiające się w innych opiniach.

Hepaslimin – cena oraz ulotka produktu

hepaslimin cena produktu

Trzeba przyznać, że cena produktu wydaje się całkiem przystępna. Jest to zwykle tylko ok. 8-9 zł za 30 tabletek. To niedużo, ale kiedy spojrzymy na dawkowanie, perspektywa diametralnie się zmienia. Te 30 tabletek dziennie wystarcza bowiem tylko na… 5 dni. To dlatego, że zalecane dzienne spożycie to aż 6 tabletek dziennie. Przeliczając to na miesiąc stosowania, robi się z tego koszt ok. 50 zł, o którym już nijak nie możemy powiedzieć, że jest niski.

Opakowanie Hepaslimin zawiera wszystkie niezbędne informacje: np. zawartość składników aktywnych czy sposób użycia. Czytamy tutaj, że tabletki trzeba popić wodą i najlepiej spożywać je po posiłkach. Produkt należy przechowywać w temp. poniżej 25 stopni Celsjusza w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dawkowanie produktu nie należy do jego mocnych stron: rekomenduje się bowiem aż 6 tabletek na dzień (a dokładnie 2 tabletki 3 razy na dzień). Jest to duża dawka, która oznacza, że co kilka godzin musimy łykać tabletki. Może to być dla niektórych uciążliwe i niepraktyczne. Sam produkt przy takim dawkowaniu kończy się po 5 dniach.

Również warto sprawdzić – bioxyn

Podsumowanie

Hepaslimin to tabletki na wątrobę i odchudzanie. Recenzje nie mówią jednoznacznie czy produkt jest warty polecenia czy nie. Część osób wskazywała, że na nie ten produkt nie działa, inne widziały efekt tylko np. na wątrobę, podczas gdy efektu dotyczącego wagi nie zauważono. Były w końcu takie osoby, które twierdziły, że produkt spełnił wszystkie ich oczekiwania.

Biorąc to pod uwagę nie możemy wydać jednoznacznej rekomendacji. Do plusów Hepaslimin zaliczamy skład oparty na naturalnych substancjach i cenę za opakowanie. Do minusów: duże, mało praktyczne dawkowanie i… również cenę, ale tym razem w ujęciu miesięcznym.

Każdy sam musi zdecydować czy wybrać ten produkt czy może jednak jakiś Hepaslimin zamiennik.

3 komentarze do wpisu „Hepaslimin – działanie, opinie, cena i czy warto?”

  1. Zastosowałem kilka różnych zabiegów, ale z większością miałem wysypki i inne efekty uboczne. Mam to samo z Hepaslimin niestety.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz